Samsung Galaxy S8
$57
- LXHF53783
- Approved
- Sold
Samsung Galaxy S8
Good
--%
Battery Health
64GB
4GB
Black
T-Mobile
SM-G950U
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
- Compatible with Textnow, our promotional partner
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
- • TextNow
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
couple of light scratches
Ships from
Bedford, VA
4.5 of 5.0 stars,
340 ratings
Enterprise
Enterprise seller, high quality, high volume
Free Shipping
- Seller ships from Bedford, VA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: July 7, 2023
- Date Updated: July 15, 2023
- Date Expires: July 17, 2023
- Date Closed: July 15, 2023
Want to sell your Samsung Galaxy S8?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S8 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3000 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
Screen and Display
| Resolution | 1440x2960 |
| Screen Size | 147 mm 5.8 inches |
| Pixels Per Inch | 568 ppi |
Size and Weight
| Width | 68 mm 2.7 inches |
| Height | 149 mm 5.9 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 155 g 5.5 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...