Samsung Galaxy S8
$79
- LABI62944
- Approved
- Low Price
- Expired
Samsung Galaxy S8
Good condition
--%
Battery Health
64GB
4GB
Black
T-Mobile
SM-G950U
Samsung S8 64 UNLOCKED from T-Mobile with extras L@@K
Very Nice UNLOCKed S8 comes with case, charger and cable.
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Phone shows now exterior signs of use, May have new screen New Glass back and new battery.
Ships from
Pismo Beach, CA
4.0 of 5.0 stars, 10 ratings
Free Shipping
- Seller ships from Pismo Beach, CA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Feb. 4, 2026
- Date Updated: April 10, 2026
- Date Expires: April 10, 2026
- Date Closed: April 10, 2026
Want to sell your Samsung Galaxy S8?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S8 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3000 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
Screen and Display
| Resolution | 1440x2960 |
| Screen Size | 147 mm 5.8 inches |
| Pixels Per Inch | 568 ppi |
Size and Weight
| Width | 68 mm 2.7 inches |
| Height | 149 mm 5.9 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 155 g 5.5 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...