Google Pixel 8
$217
- LZNY93006
- Approved
- Low Price
- Sold
Google Pixel 8
Good
--%
Battery Health
128GB
8GB
Hazel
T-Mobile
G9BQD
Sub-6 5G
Google Pixel 8 (Unlocked)
Phone is paid off and Carrier-Unlocked in perfect working order. Battery in excellent condition. Screen was just replaced 2 months ago from a Google approved professional installer, under warranty. It had the vertical lines issue but is fixed with the updated OEM version.
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Super clean and near mint.
Ships from
Zeeland, MI
5.0 of 5.0 stars,
10 ratings
Free Shipping
- Seller ships from Zeeland, MI
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 29, 2025
- Date Updated: Jan. 18, 2026
- Date Expires: Jan. 19, 2026
- Date Closed: Jan. 18, 2026
Want to sell your Google Pixel 8?
Sell Similar on Swappa
Pixel 8 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4575 mAh |
| USB | USB-C |
| Typical 4575 mAh (minimum 4485 mAh); up to 24+ hour battery life; up to 72 hours with Extreme Battery Saver | |
| Fast charging (up to 50% in about 30 minutes) with USB-PD 3.0 (PPS) charger | |
| Fast wireless charging (Qi-certified); Battery Share | |
Screen and Display
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 1080x2400 |
| Screen Size | 157 mm 6.2 inches |
| Pixels Per Inch | 428 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.2-inch (157 mm) Actua OLED display, 60–120 Hz, 1080x2400, 428 PPI | |
Size and Weight
| Size | 150.5 x 70.8 x 8.9 mm |
| Width | 71 mm 2.8 inches |
| Height | 151 mm 5.9 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 187 g 6.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...