Google Pixel 8
- LZNX01370
- Approved
- Low Price
- Sold
Google Pixel 8
Excellent Condition Pixel 8 w/ Case
Basically mint condition Pixel 8. Was bought unlocked from the Google store when it came out. Immediately put on both screen protector and tempered glass camera lens protector (the crack in the picture is in the protector, the camera lens is untouched) as well as put in a case. The case is included if you want it. The phone is not locked or blacklisted. Was updated to Android 16 recently. Phone was put in storage at 80% battery to preserve battery health and the battery is still essentially in like new condition. Let me know if you have any questions. Should theoretically work on any carrier as it's unlocked and has the bands for almost all carriers.
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
- Compatible with Textnow, our promotional partner
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • Mint Mobile
- • TextNow
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from Sacramento, CA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 27, 2025
- Date Updated: Jan. 5, 2026
- Date Expires: Jan. 6, 2026
- Date Closed: Jan. 5, 2026
Want to sell your Google Pixel 8?
Sell Similar on Swappa
Pixel 8 Specs
| Capacity | 4575 mAh |
| USB | USB-C |
| Typical 4575 mAh (minimum 4485 mAh); up to 24+ hour battery life; up to 72 hours with Extreme Battery Saver | |
| Fast charging (up to 50% in about 30 minutes) with USB-PD 3.0 (PPS) charger | |
| Fast wireless charging (Qi-certified); Battery Share | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 1080x2400 |
| Screen Size | 157 mm 6.2 inches |
| Pixels Per Inch | 428 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.2-inch (157 mm) Actua OLED display, 60–120 Hz, 1080x2400, 428 PPI | |
| Size | 150.5 x 70.8 x 8.9 mm |
| Width | 71 mm 2.8 inches |
| Height | 151 mm 5.9 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 187 g 6.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...