Apple iPhone 12 Pro Max
- LZMC05811
- Approved
- Low Price
- Expired
Apple iPhone 12 Pro Max
iPhone 12 Pro Max 128GB Unlocked
This iPhone 12 Pro Max is in amazing condition with untouched glass since 2020 because it still has it's original screen protector which is also barely scratched. It's on iOS 18.7.2 and NOT on iOS 26 so it still runs very smooth and battery health is 86%
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
- Compatible with Mint, our promotional partner
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • Mint Mobile
- • TextNow
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
Battery Health
- 86% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Minor chip on the upper left hand side of the stainless steel frame above the mute switch nothing major just the very edge is scuffed will attach photo.
Free Shipping
- Seller ships from Los Lunas, NM
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 10, 2025
- Date Updated: Nov. 21, 2025
- Date Expires: Nov. 20, 2025
- Date Closed: Nov. 21, 2025
Want to sell your Apple iPhone 12 Pro Max?
Sell Similar on Swappa
iPhone 12 Pro Max Specs
| Capacity | 3687 mAh |
| Longevity | 13 hours |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1284x2778 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 161 mm 6.3 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 226 g 8.0 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...