Apple iPhone 12 Pro Max
$201
- LZKY50585
- Approved
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 12 Pro Max
Good
86%
Battery Health
128GB
Pacific Blue
AT&T
A2342
Apple iPhone 12 Pro Max 128GB Unlocked – Excellent Shape, 86% Battery – Extras Included
Comes with two camera lens protectors and a 6ft USB C to Lightning charging cable. A camera lens protector is already on the phone. The device is unlocked and paid off.
Battery Health
- 86% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
There are slight tears on the bottom left of the phone.
Ships from
Mount Vernon, NY
Free Shipping
- Seller ships from Mount Vernon, NY
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 12, 2025
- Date Updated: Dec. 16, 2025
- Date Expires: Jan. 9, 2026
- Date Closed: Dec. 16, 2025
Want to sell your Apple iPhone 12 Pro Max?
Sell Similar on Swappa
iPhone 12 Pro Max Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3687 mAh |
| Longevity | 13 hours |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
Screen and Display
| Resolution | 1284x2778 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
Size and Weight
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 161 mm 6.3 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 226 g 8.0 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...