Apple iPhone 12 Pro Max
$304
- LZKQ90649
- Approved
- Low Price
- Expired
Apple iPhone 12 Pro Max
Mint
76%
Battery Health
256GB
Graphite
Verizon
A2342
Excellent condition iPhone 12 Pro Max
Graphite
256GB
Verizon
*See photos* - small scratch on screen protector
Includes:
-undamaged screen protector
-black case, compatible with magnetic wireless charging
-10 foot Anker band lightning to USB-A charging cable
-Apple charging adapter, 5A
Battery Health
- 76% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Buffalo, NY
Free Shipping
- Seller ships from Buffalo, NY
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 4, 2025
- Date Updated: Nov. 24, 2025
- Date Expires: Nov. 23, 2025
- Date Closed: Nov. 24, 2025
Want to sell your Apple iPhone 12 Pro Max?
Sell Similar on Swappa
iPhone 12 Pro Max Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3687 mAh |
| Longevity | 13 hours |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
Screen and Display
| Resolution | 1284x2778 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
Size and Weight
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 161 mm 6.3 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 226 g 8.0 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...