Samsung Galaxy S20 Plus 5G
$123
- LZJK04856
- Approved
- Low Price
- Sold
Samsung Galaxy S20 Plus 5G
Good
--%
Battery Health
128GB
12GB
Gray
Verizon
SM-G986U
!! NEARLY MINT Galaxy s20+ 5G !!
This phone is in Pristine condition! Beautiful gray case. Includes Light green case with Tinkerbelle fairy wings/slippers. Shipped in original Galxys20+ box
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
No damage, no scratches, no signs of wear
Ships from
Saint Paul, MN
Free Shipping
- Seller ships from Saint Paul, MN
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Sept. 2, 2025
- Date Updated: Oct. 18, 2025
- Date Expires: Oct. 21, 2025
- Date Closed: Oct. 18, 2025
Want to sell your Samsung Galaxy S20 Plus 5G?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S20 Plus 5G Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4500 mAh |
| Longevity | 16 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
Screen and Display
| Resolution | 1440x3200 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 524 ppi |
Size and Weight
| Width | 74 mm 2.9 inches |
| Height | 162 mm 6.4 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 188 g 6.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...