Apple iPhone 12 Pro Max
$379
Not Buyable
- LYDG81102
- Sold
Apple iPhone 12 Pro Max
Good
--%
Battery Health
128GB
Pacific Blue
Verizon
A2342
Seller Listing Description
THIS IS AN APPLE IPHONE 12 PRO MAX (VERIZON)
VERIZON ONLY
⚡92% BATTERY HEALTH 🔋
GOOD CONDITION, SHOWS NORMAL SIGNS OF USAGE, SEE PICTURES
IPHONE ONLY
Battery Health
- 88% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
SEE DESCRIPTION
Ships from
New Jersey
5.0 of 5.0 stars,
29958 ratings
Trusted
Seller designated trusted by Swappa staff
Power
Power seller, high quality, high volume
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: March 25, 2024
- Date Updated: March 28, 2024
- Date Closed: March 28, 2024
Want to sell your Apple iPhone 12 Pro Max?
Sell Similar on Swappa
iPhone 12 Pro Max Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3687 mAh |
| Longevity | 13 hours |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
Screen and Display
| Resolution | 1284x2778 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
Size and Weight
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 161 mm 6.3 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 226 g 8.0 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...