Apple iPhone 12 Pro Max
- LXKJ93613
- Sold
Apple iPhone 12 Pro Max
Seller Listing Description
Otter Box case protector with MagSafe functionality, genuine Apple EarPods, original new charging cable, additional USB cord with one charging block, and Anker white lightning charging cord.
What's Included With My Purchase?
- The device
- The accessories listed above
- 10-day warranty for manufacturer defects
Please inspect your device as soon as your receive it so that we may resolve any issues within the 10-day return warranty window. If your device is damaged during shipment, alert us within 24 hours of receiving the item. A 15% restocking fee will be charged on non-defective items / "Buyer’s remorse"
Battery Health
- 88% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Excellent Condition
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Sept. 27, 2023
- Date Updated: Sept. 28, 2023
- Date Closed: Sept. 28, 2023
Want to sell your Apple iPhone 12 Pro Max?
Sell Similar on Swappa
iPhone 12 Pro Max Specs
| Capacity | 3687 mAh |
| Longevity | 13 hours |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1284x2778 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 161 mm 6.3 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 226 g 8.0 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...