Google Pixel 4
$99
Not Buyable
- LXKH95510
- Expired
Google Pixel 4
Fair condition
--%
Battery Health
64GB
6GB
White
Unlocked
G020I
Google Edition
Seller Listing Description
Google Pixel 4 - Original Owner Original Box, No charger.
Fair condition
- Noticeable wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Cosmetically fine but battery health is not great.
Ships from
Baltimore, MD
5.0 of 5.0 stars, 1 rating
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Sept. 25, 2023
- Date Updated: Oct. 6, 2023
- Date Closed: Oct. 6, 2023
Want to sell your Google Pixel 4?
Sell Similar on Swappa
Pixel 4 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3700 mAh |
| Longevity | 32 hours |
| USB | USB-C |
| Qi | |
Screen and Display
| Resolution | 1440x3040 |
| Screen Size | 160 mm 6.3 inches |
| Pixels Per Inch | 534 ppi |
Size and Weight
| Width | 75 mm 3.0 inches |
| Height | 160 mm 6.3 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 193 g 6.8 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...