Apple iPhone 12 Pro
$412
Not Buyable
- LXKG23357
- Sold
Apple iPhone 12 Pro
Good condition
--%
Battery Health
256GB
Pacific Blue
Unlocked
A2341
Seller Listing Description
iPhone 12 Pro 256GB! Excellent working condition! Completely Original! No Replacement Parts! Screen is in Great Condition! Not Refurbished! 81% Battery Health! Unlocked to Work with any Carrier! Lots of Life left in this phone! Priced to Sell! Make an Offer!
Battery Health
- 81% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Screen is in Excellent condition, just has wear along the side edges of the phone.
Ships from
Newington, CT
5.0 of 5.0 stars, 132 ratings
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Sept. 24, 2023
- Date Updated: Sept. 26, 2023
- Date Closed: Sept. 26, 2023
Want to sell your Apple iPhone 12 Pro?
Sell Similar on Swappa
iPhone 12 Pro Specs
Battery and Charging
| Capacity | 2815 mAh |
| Longevity | 13 hours |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
Screen and Display
| Resolution | 1170x2532 |
| Screen Size | 154 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
Size and Weight
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 187 g 6.6 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...