Apple iPhone 14 Plus
$655
Not Buyable
- LXJN99884
- Sold
Apple iPhone 14 Plus
Good condition
--%
Battery Health
128GB
Blue
Unlocked
A2632
Seller Listing Description
Good used condition with normal wear and tear, e.g. small scratches on screen (hardly noticeable.) Housing in great condition. 99% battery health. Please see pictures.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Good used condition with normal wear and tear, e.g. small scratches on screen (hardly noticeable.) Housing in great condition. 99% battery health. Please see pictures.
Ships from
Port Saint Lucie, FL
5.0 of 5.0 stars, 133 ratings
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Sept. 5, 2023
- Date Updated: Sept. 17, 2023
- Date Closed: Sept. 17, 2023
Want to sell your Apple iPhone 14 Plus?
Sell Similar on Swappa
iPhone 14 Plus Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4325 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
Screen and Display
| Resolution | 1284x2778 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
Size and Weight
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 161 mm 6.3 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 203 g 7.2 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...