Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G
$385
Not Buyable
- LXGK94776
- Sold
Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G
Mint
--%
Battery Health
128GB
12GB
Mystic Black
Unlocked
SM-N986U1
Seller Listing Description
Samsung Galaxy Note20 Ultra 128Gb Mystic Black Factory Unlocked MINT condition. Phone only with original stylus pen.
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
New York, NY
5.0 of 5.0 stars,
436 ratings
Power
Power seller, high quality, high volume
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: June 16, 2023
- Date Updated: June 25, 2023
- Date Closed: June 25, 2023
Want to sell your Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G?
Sell Similar on Swappa
Galaxy Note 20 Ultra 5G Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4500 mAh |
| Longevity | 15 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
Screen and Display
| Resolution | 1440x3088 |
| Screen Size | 175 mm 6.9 inches |
| Pixels Per Inch | 494 ppi |
Size and Weight
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 165 mm 6.5 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 208 g 7.3 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...