Apple iPhone Xr
$181
Not Buyable
- LXFT74099
- Sold
Apple iPhone Xr
Good condition
--%
Battery Health
64GB
Black
Unlocked
A1984
Seller Listing Description
Iphone XR Black 64 GB for Unlocked with Screen Protector
Condition:
- Screen was carefully replaced and didn’t affect the phone in anyway
- Back housing was red before but has been changed to black
- Excellent with some minor scratches at the bottom
Carrier: Unlocked
Capacity: 64GB
iCloud status: Unlocked (Off)
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
- Screen was replaced, but true tone still works
- Back housing was replaced from red to black
- Some minor scratches at the bottom
Ships from
Phoenix, AZ
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: May 30, 2023
- Date Updated: June 5, 2023
- Date Closed: June 5, 2023
Want to sell your Apple iPhone Xr?
Sell Similar on Swappa
iPhone Xr Specs
Battery and Charging
| Capacity | 2945 mAh |
| Longevity | 15 hours |
| USB | Lightning |
| Qi | |
Screen and Display
| Resolution | 828x1792 |
| Screen Size | 155 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 324 ppi |
Size and Weight
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 151 mm 5.9 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 194 g 6.8 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...