Apple iPhone 12 Pro Max
- LXFQ40665
- Sold
Apple iPhone 12 Pro Max
Seller Listing Description
Excellent ConditionThis device looks like new at first glance. No Dents, No Visible Screen scratches. Battery life is 92%. There is no carrier lock on the device. All parts are original.
Features:
4K Video Recording, Bluetooth Enabled, Camera, Email Access, Facial Recognition, Fingerprint Sensor, Front Camera, GPS, HDR Display, Internet Connectivity, Music Player, NFC Connectivity, Night Mode, OLED Display, Rear Camera, Speakerphone, Speech Recognition, Touch Screen, Vibration, Video Calling, Video Camera, Wi-Fi Capable, Wireless Charging, Email, Web
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Excellent ConditionThis device looks like new at first glance. No Dents, No Visible Screen scratches. Battery life is 92%. There are no OEM or Carrier locks on the device. All parts are original. The screen will have no visible scratches.
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: May 26, 2023
- Date Updated: June 22, 2023
- Date Closed: June 22, 2023
Want to sell your Apple iPhone 12 Pro Max?
Sell Similar on Swappa
iPhone 12 Pro Max Specs
| Capacity | 3687 mAh |
| Longevity | 13 hours |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1284x2778 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 161 mm 6.3 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 226 g 8.0 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...