Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G
- LXFF79177
- Sold
Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G
Seller Listing Description
Samsung Note 20 5G
Multi Network tested ensuring UNLOCKED status
128GB storage
Supports 1TB Micro SD
Factory reset upon arrival
12GB RAM
Comes with type C USB and Samsung charging brick
P.S. camera has lens protector on it, bubbles on lens are not a defect.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
9/10, no notable damage/blemishes, just can't say it is mint condition.
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: May 15, 2023
- Date Updated: May 23, 2023
- Date Closed: May 23, 2023
Want to sell your Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G?
Sell Similar on Swappa
Galaxy Note 20 Ultra 5G Specs
| Capacity | 4500 mAh |
| Longevity | 15 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1440x3088 |
| Screen Size | 175 mm 6.9 inches |
| Pixels Per Inch | 494 ppi |
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 165 mm 6.5 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 208 g 7.3 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...