Samsung Galaxy S20 Plus 5G
- LXCX14383
- Sold
Samsung Galaxy S20 Plus 5G
Seller Listing Description
Samsung Galaxy S20 plus 5G
-UNLOCKED by Samsung
-128GB
-Black
Activation Status:
-Unlocked for all GSM Carriers Worldwide
Item Condition:
-The phone is in New condition
What's included in the package:
-Phone
-USB cable and charger
All purchases include fast and free shipping.
New condition
- Unopened retail packaging (factory sealed)
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Seller Return Policy
--RETURNS--
-60 day return warranty. Warranty does not cover damage incurred while in buyer’s possession.
-To be eligible for a return, your item must be in the same condition that you received it.
- No refunds or exchange on devices or products that have any iCloud account . Mobile phones MUST be restored to factory setting.
-The item must be in the same condition and in original packaging.
Listing Metadata
- Date Created: March 17, 2023
- Date Updated: April 5, 2023
- Date Closed: April 5, 2023
Want to sell your Samsung Galaxy S20 Plus 5G?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S20 Plus 5G Specs
| Capacity | 4500 mAh |
| Longevity | 16 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1440x3200 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 524 ppi |
| Width | 74 mm 2.9 inches |
| Height | 162 mm 6.4 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 188 g 6.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...