Google Pixel 3
$196
Not Buyable
- LWBS62296
- Sold
Google Pixel 3
Good condition
--%
Battery Health
64GB
Black
Unlocked
Google Edition
Seller Listing Description
For Sale: De-Googled Pixel 3
Running CalyxOS
Your Phone Should Be Private - Everyone needs a phone. Not everyone wants to be spied on.
Reclaim your privacy with CalyxOS.
https://calyxos.org/
Google Pixel 3 - Used / Very Good Condition
64 GB - Black
Accessories included:
Braided USB-C cable
Apps pre-installed:
F-Droid
Aurora Store
+ dozens of popular options upon setup
$200 - includes shipping anywhere in the United States.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Purchased in 'excellent' condition for resale. No visible wear and tear.
Ships from
Tucson, AZ
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Feb. 14, 2022
- Date Updated: March 5, 2022
- Date Closed: March 5, 2022
Want to sell your Google Pixel 3?
Sell Similar on Swappa
Pixel 3 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 2915 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi | |
Screen and Display
| Resolution | 1080x2160 |
| Screen Size | 139 mm 5.5 inches |
| Pixels Per Inch | 439 ppi |
Size and Weight
| Width | 68 mm 2.7 inches |
| Height | 146 mm 5.7 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 148 g 5.2 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...