Apple iPad Pro 11" 2018
$880
Not Buyable
- LUBQ15930
- Sold
Apple iPad Pro 11" 2018
Mint condition
--%
Battery Health
1TB
Gray
Unlocked
A2013
Seller Listing Description
1TB Wifi + Cellular Unlocked iPad Pro 11" Space Gray
Includes Smart Cover
Same Day Shipping
FedEx Priority Overnight Shipping Available for $75
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Chicago, IL
5.0 of 5.0 stars, 623 ratings
Power
Power seller, high quality, high volume
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Seller Shipping Policy
All orders placed and payment approved by 5pm EST Monday-Friday will ship SAME DAY!
We use USPS Priority or UPS Ground/2 Day Services as our Free option depending on your location.
Need your item next day? We can ship UPS Overnight for $75
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Feb. 12, 2020
- Date Updated: Feb. 18, 2020
- Date Closed: Feb. 18, 2020
Want to sell your Apple iPad Pro 11" 2018?
Sell Similar on Swappa
iPad Pro 11" 2018 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 7812 mAh |
| USB | USB-C |
Screen and Display
| Resolution | 1668x2388 |
| Screen Size | 280 mm 11.0 inches |
| Pixels Per Inch | 265 ppi |
Size and Weight
| Width | 179 mm 7.0 inches |
| Height | 248 mm 9.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 468 g 16.5 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...