Samsung Galaxy S8
$71
Login to Buy
- LAFR82711
- Approved
- Low Price
Samsung Galaxy S8
Good condition
--%
Battery Health
64GB
4GB
Black
Metro by T-Mobile
SM-G950U
UNLOCKED Samsung Galaxy S8
Unlocked S8 comes with new fast charger, high speed cable and new case. UNLOCKED from Tmobile/metro
Metro by T-Mobile
- Carrier compatible with Metro by T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • Metro by T-Mobile
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Item appears to have liittle or no wear May have new back sim card and screen glass (gorrila glass)
Ships from
Pismo Beach, CA
4.0 of 5.0 stars, 10 ratings
PayPal
Seller accepts payment via PayPal
Free Shipping
- Seller ships from Pismo Beach, CA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: May 27, 2026
- Date Updated: May 27, 2026
- Date Expires: June 6, 2026
Want to sell your Samsung Galaxy S8?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
Galaxy S8 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3000 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
Screen and Display
| Resolution | 1440x2960 |
| Screen Size | 147 mm 5.8 inches |
| Pixels Per Inch | 568 ppi |
Size and Weight
| Width | 68 mm 2.7 inches |
| Height | 149 mm 5.9 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 155 g 5.5 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...