Apple iPhone 12 Pro Max
$227
- LABZ49919
- Approved
- Featured
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 12 Pro Max
Good condition
77%
Battery Health
128GB
Pacific Blue
T-Mobile
A2342
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Battery Health
- 77% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Excellent condition minor wear and tear
Power cord/charger, not required
Retail package and Manuals not required
Phonecheck Certified
- This seller uses Phonecheck to certify devices
- Phonecheck's comprehensive Device History Report, includes diagnostic info, carrier status, repair history, and more
- Phonecheck is a Swappa partner and industry leader in pre-owned device certification
Ships from
Dearborn, MI
5.0 of 5.0 stars, 45 ratings
Phonecheck
Seller certifies devices with Phonecheck
Enterprise
Enterprise seller, high quality, high volume
Seller Listing Addendum
All sales includes charging cable
Each device is thoroughly tested by phonecheck software to ensure quality.
Free Shipping
- Seller ships from Dearborn, MI
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Seller Shipping Policy
Your device will be shipped within 24 to 48 hours. We typically use UPS 2nd day Air.
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Seller Return Policy
We offer a 14-day return policy
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Feb. 21, 2026
- Date Updated: May 15, 2026
- Date Closed: May 15, 2026
Want to sell your Apple iPhone 12 Pro Max?
Sell Similar on Swappa
iPhone 12 Pro Max Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3687 mAh |
| Longevity | 13 hours |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
Screen and Display
| Resolution | 1284x2778 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
Size and Weight
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 161 mm 6.3 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 226 g 8.0 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...