Apple iPhone 12
- LZOA96604
- Approved
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 12
iPhone 12 – 128GB – Blue – Unlocked – Mint Condition – Flawless
Selling my iPhone 12 (128GB) in Blue. It’s in pristine condition with no cosmetic wear and tear. The phone was always kept in a case and had a screen protector right from day one, so the screen is clean and blemish-free. Everything works perfectly. It’s an unlocked phone and works with any carrier (AT&T, T-Mobile, Verizon, Mint, Visible, etc.)
Details:
Model: iPhone 12
Storage: 128GB
Color: Blue
Battery Health: 84%
Condition: Pristine condition, no signs of wear and tear
Screen: No cracks, no display issues
iCloud: Signed out and ready to activate
Unlocked and fully reset to factory settings with no SIM restrictions
iOS 18.6.2 is installed and supports upgrading to iOS 26 if you desire
Includes:
✔️ Original box
✔️ Original Apple USB-C to Lightning cable (New, Unused)
✔️ SIM tool
Happy to answer any questions, thanks for looking!
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
- Compatible with Mint, our promotional partner
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • Mint Mobile
- • TextNow
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
Battery Health
- 84% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from Norristown, PA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 31, 2025
- Date Updated: Jan. 2, 2026
- Date Expires: Jan. 10, 2026
- Date Closed: Jan. 2, 2026
Want to sell your Apple iPhone 12?
Sell Similar on Swappa
iPhone 12 Specs
| Capacity | 2815 mAh |
| Longevity | 13 hours |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 1170x2532 |
| Screen Size | 154 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Super Retina XDR display | |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 162 g 5.7 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...