Google Pixel 9
- LZOA92326
- Approved
- Featured
- Low Price
- Sold
Google Pixel 9
Seller Listing Description
GOOGLE PIXEL 9 📶 VERIZON💎Good Condition |🤝 Trusted 💯|🧪 Certified |📦Fast Ship
Thank you for checking my listing!
THIS IS AN APPLE IPHONE 16 PLUS (UNLOCKED)
Carrier Compatibility: VERIZON only (not guaranteed to work with other carriers or to be able to do any unlocking)
Fully tested with industry-standard PhoneCheck software. This device has a clean IMEI and is clear for activation. There are no accounts or passwords on the device. Device is ready for activation. The device is Fully Functional & 100% GUARANTEED!
- This device has all original parts; it is not refurbished with aftermarket parts!
GOOD CONDITION, SHOWS NORMAL SIGNS OF USAGE, SEE PICTURES
PHONE WITH GENERIC TYPE C CABLE ONLY
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
SEE DESCRIPTION
Free Shipping
- Seller ships from Englishtown, NJ
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 31, 2025
- Date Updated: Dec. 31, 2025
- Date Expires: Jan. 10, 2026
- Date Closed: Dec. 31, 2025
Want to sell your Google Pixel 9?
Sell Similar on Swappa
Pixel 9 Specs
| Capacity | 4700 mAh |
| Longevity | 24 hours |
| USB | USB-C |
| Typical 4700 mAh (minimum 4558 mAh) | |
| Fast charging (up to 55% in ~30 min with Google 45W USB-C charger, sold separately) | |
| Fast wireless charging (Qi-certified); Battery Share | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 1080x2424 |
| Screen Size | 160 mm 6.3 inches |
| Pixels Per Inch | 422 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.3-inch OLED (Actua); 1080 x 2424; 60–120 Hz | |
| Size | 152.8 x 72.0 x 8.5 mm; 6.0 x 2.8 x 0.3 in; 198 g; 7 oz |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 153 mm 6.0 inches |
| Depth | 9 mm 0.3 inches |
| Weight | 198 g 7.0 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...