Google Pixel 10 Pro XL
$742
- LZOA53113
- Approved
- Canceled
Google Pixel 10 Pro XL
Good
--%
Battery Health
256GB
Obsidian
Unlocked
GUL82
Seller Listing Description
Device is fully functional. No noticeable wear and tear.
Includes:
Original box and cable
Dbrand tempered glass screen protector installed (+1 extra)
Spigen camera lens protector installed
Bellroy Leather case
Spigen Liquid Air case
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • Ultra Mobile
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
No known noticeable or visible wear. Phone has been in case since day one.
Ships from
Lehi, UT
PayPal
Seller accepts payment via PayPal
Free Shipping
- Seller ships from Lehi, UT
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 30, 2025
- Date Updated: March 13, 2026
- Date Expires: March 20, 2026
- Date Closed: March 13, 2026
Want to sell your Google Pixel 10 Pro XL?
Sell Similar on Swappa
Pixel 10 Pro XL Specs
Battery and Charging
| Capacity | 5200 mAh |
| USB | USB-C |
| 5200 mAh (Li-Ion) | |
| Wired fast charging (up to 45 W) | |
| Qi2 wireless charging (up to 25 W) | |
Screen and Display
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 2992x1344 |
| Screen Size | 173 mm 6.8 inches |
| Pixels Per Inch | 482 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.8 in LTPO OLED, 120 Hz | |
Size and Weight
| Size | 162.8 x 76.6 x 8.5 mm |
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 163 mm 6.4 inches |
| Depth | 9 mm 0.3 inches |
| Weight | 232 g 8.2 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...