Apple iPhone 14
- LZNZ99677
- Approved
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 14
iPhone 14 / Unlocked / 128g / Midnight
Previous carrier was t mobile but it is now unlocked and verified it says no sim restrictions. Phone is in good working condition with normal signs of use. No cracks front or back. All cameras and features work properly.
Battery Health: 86%
Unlocked: Yes — shows No SIM Restrictions and is ready for any carrier.
Phone comes from a clean, smoke-free home and is factory reset.
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Battery Health
- 86% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Normal wear and tear from use
Free Shipping
- Seller ships from Centerton, AR
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 30, 2025
- Date Updated: Jan. 4, 2026
- Date Expires: Jan. 9, 2026
- Date Closed: Jan. 4, 2026
Want to sell your Apple iPhone 14?
Sell Similar on Swappa
iPhone 14 Specs
| Capacity | 3279 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1170x2532 |
| Screen Size | 154 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 172 g 6.1 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...