Samsung Galaxy S9 Plus
$83
- LZNZ82153
- Approved
- Low Price
- Sold
Samsung Galaxy S9 Plus
Good
--%
Battery Health
64GB
Black
Verizon
SM-G965U
Samsung S9 Plus L@@K
UNLOCKED very nice phone new case includes charger and cable.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
UNLOCKED phone is like new.Scrren is pristine, no scratches or cracks. May have new screen back,charging port and Battery
Ships from
Pismo Beach, CA
4.0 of 5.0 stars,
9 ratings
Free Shipping
- Seller ships from Pismo Beach, CA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 30, 2025
- Date Updated: March 12, 2026
- Date Expires: March 19, 2026
- Date Closed: March 12, 2026
Want to sell your Samsung Galaxy S9 Plus?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S9 Plus Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3500 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
Screen and Display
| Resolution | 1440x2960 |
| Screen Size | 158 mm 6.2 inches |
| Pixels Per Inch | 531 ppi |
Size and Weight
| Width | 74 mm 2.9 inches |
| Height | 158 mm 6.2 inches |
| Depth | 9 mm 0.3 inches |
| Weight | 189 g 6.7 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...