Apple iPhone 17
- LZNZ57150
- Approved
- Sold
Apple iPhone 17
iPhone 17 256GB White, Unlocked, Good condition 🔋 Capacity 100%, 30-DAY Return Policy
iPhone 17 256GB White, Unlocked, model A3258, It's in Good condition, Battery Capacity 100%, Everything works 100% as it should. Sim card is not included. Works flawlessly. Phone is unlocked for any GSM service like AT&T, T-Mobile, cricket, Metro Pcs, ultra mobile, or any GSM carrier around the world as well as Verizon. Includes 30 day return policy. Selling iPhone 17 256GB only no lighting cable or charger.
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • Unlocked
- • Cricket
- • Ting
Battery Health
- 100% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Some Small marks on the frame please see pictures for details.
Free Shipping
- Seller ships from Bayonne, NJ
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 30, 2025
- Date Updated: Dec. 30, 2025
- Date Expires: Jan. 9, 2026
- Date Closed: Dec. 30, 2025
Want to sell your Apple iPhone 17?
Sell Similar on Swappa
iPhone 17 Specs
| Longevity | 30 hours |
| USB | USB-C |
| Built-in rechargeable lithium-ion battery; video playback up to 30 hours; streamed video playback up to 27 hours | |
| Fast charge: up to 50% in 20 minutes with 40W USB-C adapter or higher (sold separately) | |
| MagSafe wireless charging up to 25W; Qi2 wireless charging up to 25W | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 2622x1206 |
| Screen Size | 160 mm 6.3 inches |
| Pixels Per Inch | 460 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.3-inch Super Retina XDR OLED display with ProMotion up to 120Hz; 2622x1206 at 460 ppi | |
| Size | 149.6 x 71.5 x 7.95 mm |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 150 mm 5.9 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 177 g 6.2 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...