Apple iPhone 15 Pro
$451
- LZNZ05351
- Approved
- Low Price
- Expired
Apple iPhone 15 Pro
Good
88%
Battery Health
128GB
Blue
AT&T
A2848
Near mint condition.
Phone is in near mint condition and ships with a blue MagSafe case.
Battery Health
- 88% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Near mint condition. If you look very closely you can see dust sized specks on the back of the phone from the MagSafe case. Screen is perfect, I always had a glass screen protector on as well as a case the entire time I had it. No scratches.
Ships from
Huntington Beach, CA
Free Shipping
- Seller ships from Huntington Beach, CA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 30, 2025
- Date Updated: Jan. 9, 2026
- Date Expires: Jan. 9, 2026
- Date Closed: Jan. 9, 2026
Want to sell your Apple iPhone 15 Pro?
Sell Similar on Swappa
iPhone 15 Pro Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3274 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, MagSafe | |
Screen and Display
| Resolution | 1179x2556 |
| Screen Size | 156 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 461 ppi |
Size and Weight
| Width | 71 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 187 g 6.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...