Samsung Galaxy S10e
- LZNY62126
- Approved
- Low Price
- Sold
Samsung Galaxy S10e
Samsung Galaxy S10e - T-Mobile - Excellent Condition w/ Extras
This phone has been used with a screen protector since we bought it and has been used in a smoke free environment. The phone operates like new, includes a glass screen protector already on the phone and an extra one for you. The phone also comes with a MicroSD cards that give you 32GB Sandisk Extreme of extra storage on top of the phones internal storage of 128GB. Phone also comes with a Spigen Liquid Air case. So, you are getting a phone in excellent condition and all the needed accessories which will save you money.
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Small nick on bottom corner of phone, but that is covered with a case
Free Shipping
- Seller ships from Louisville, KY
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 29, 2025
- Date Updated: Jan. 18, 2026
- Date Expires: Feb. 6, 2026
- Date Closed: Jan. 18, 2026
Want to sell your Samsung Galaxy S10e?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S10e Specs
| Capacity | 3100 mAh |
| Longevity | 14 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1080x2280 |
| Screen Size | 146 mm 5.8 inches |
| Pixels Per Inch | 435 ppi |
| Width | 70 mm 2.8 inches |
| Height | 142 mm 5.6 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 150 g 5.3 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...