Samsung Galaxy S21 Ultra 5G
- LZNX84712
- Approved
- Low Price
- Canceled
Samsung Galaxy S21 Ultra 5G
Samsung Galaxy S21 Ultra 5G - 128GB - Silver - Network Unlocked - Good
Condition Detail:
The screen will likely show minor wear and tear of the device. Expect some wear in the form of scratches on the screen. There is an minor scratch on the back.
Has all functionalities working 100% with no issues.
Body in excellent condition with minor wear and tear
Carrier Details:
Network Unlocked (Verizon)
Included:
Device
Photos are of the EXACT device you will be receiving. Please inspect all photo upon purchase
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
There some minor scratches on screen / back.
Free Shipping
- Seller ships from San Jose, CA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 27, 2025
- Date Updated: Dec. 30, 2025
- Date Expires: Jan. 6, 2026
- Date Closed: Dec. 30, 2025
Want to sell your Samsung Galaxy S21 Ultra 5G?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S21 Ultra 5G Specs
| Capacity | 5000 mAh |
| Longevity | 18 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1440x3200 |
| Screen Size | 173 mm 6.8 inches |
| Pixels Per Inch | 516 ppi |
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 165 mm 6.5 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 227 g 8.0 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...