Google Pixel 9 Pro Fold
- LZNX75432
- Approved
- Low Price
- Canceled
Google Pixel 9 Pro Fold
Google Pixel 9 Pro Fold - 256 GB - Unlocked - Obsidian - Battery Cycle 12
Google Pixel 9 Pro Fold. Phone is in Pristine condition with pre-installed screen protector and was very sparingly used. The Battery cycle is only 12 now.
Phone is fully unlocked for all carriers locally and internationally
Storage is 256 GB.
Comes with original Google case and a 20 W PD USB C changer.
Will be shipped using USPS Priority shipping on the same day if order is placed before 3:30 PM EST.
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from East Brunswick, NJ
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 27, 2025
- Date Updated: Jan. 3, 2026
- Date Expires: Jan. 6, 2026
- Date Closed: Jan. 3, 2026
Want to sell your Google Pixel 9 Pro Fold?
Sell Similar on Swappa
Pixel 9 Pro Fold Specs
| Capacity | 4650 mAh |
| USB | USB-C |
| 4650 mAh battery | |
| Wired (USB-C) | |
| Qi wireless charging (7.5W); not compatible with Pixel Stand 2 | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 2152x2076 (inner); 1080x2424 (outer) |
| Screen Size | 203 mm 8.0 inches |
| Pixels Per Inch | 373 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| Foldable OLED inner display (8.0 in) up to 120Hz; outer OLED display (6.3 in) up to 120Hz | |
| Size | 155.2 x 77.1 x 10.5 mm (folded); 155.2 x 150.2 x 5.1 mm (unfolded) |
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 155 mm 6.1 inches |
| Depth | 11 mm 0.4 inches |
| Weight | 257 g 9.1 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...