Apple iPhone 14
- LZNX50482
- Approved
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 14
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Battery Health
- 87% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Good Condition - Shows light signs of use. There are micro chips of paint on the sides (see photos). All functions are tested and fully functional.
The phone can work with T-Mobile only.
87% battery health.
The device in the pictures is the exact device you will receive. I took detailed and close-up photos to show its exact condition.
Please make sure your address is correct before paying. PayPal charges a non-refundable fee (3%) on all transactions. If an order needs to be canceled for any reason, a full refund minus the PayPal fee will be issued.
Free Shipping
- Seller ships from Calumet City, IL
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 28, 2025
- Date Updated: Dec. 28, 2025
- Date Expires: Jan. 7, 2026
- Date Closed: Dec. 28, 2025
Want to sell your Apple iPhone 14?
Sell Similar on Swappa
iPhone 14 Specs
| Capacity | 3279 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1170x2532 |
| Screen Size | 154 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 172 g 6.1 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...