Samsung Galaxy S10e
$109
- LZNX21613
- Approved
- Low Price
- Sold
Samsung Galaxy S10e
Good
--%
Battery Health
128GB
6GB
White
T-Mobile
SM-G970U
Seller Listing Description
Includes one glass screen protector and used red Incipio double-layer case. Case shows considerable wear, but has protected this phone perfectly.
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Minor scuffing at USB charging port.
Ships from
Sykesville, MD
Free Shipping
- Seller ships from Sykesville, MD
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 27, 2025
- Date Updated: Jan. 1, 2026
- Date Expires: Jan. 6, 2026
- Date Closed: Jan. 1, 2026
Want to sell your Samsung Galaxy S10e?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S10e Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3100 mAh |
| Longevity | 14 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
Screen and Display
| Resolution | 1080x2280 |
| Screen Size | 146 mm 5.8 inches |
| Pixels Per Inch | 435 ppi |
Size and Weight
| Width | 70 mm 2.8 inches |
| Height | 142 mm 5.6 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 150 g 5.3 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...