Samsung Galaxy S21 Ultra 5G
- LZNV51860
- Approved
- Low Price
- Canceled
Samsung Galaxy S21 Ultra 5G
Unlocked S21 Ultra Excellent Condition w/ Accessories
Excellent condition Galaxy S21U
-Screen is in perfect condition. Phone was kept in a screen protector since day 1, only just took it off for pictures.
-Normal wear on sides as seen in pictures.
-Back glass was replaced by 3rd party
Accessories include original box and docs, Fast Wireless Charger, Dbrand Grip case, 2 Spigen cases, and cable (no wall adapter)
Open to reasonable offers
***Device was bought from T-Mobile but has been Carrier Unlocked***
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
In description
Free Shipping
- Seller ships from Fort Lauderdale, FL
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 26, 2025
- Date Updated: Jan. 27, 2026
- Date Expires: Feb. 3, 2026
- Date Closed: Jan. 27, 2026
Want to sell your Samsung Galaxy S21 Ultra 5G?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S21 Ultra 5G Specs
| Capacity | 5000 mAh |
| Longevity | 18 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1440x3200 |
| Screen Size | 173 mm 6.8 inches |
| Pixels Per Inch | 516 ppi |
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 165 mm 6.5 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 227 g 8.0 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...