Apple iPhone 12
$176
- LZNU77397
- Approved
- Featured
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 12
Good
79%
Battery Health
64GB
Black
T-Mobile
A2172
*Power Seller* iPhone 12 64gb Black (T-Mobile) *Really Fast Shipping*
Your purchase includes a good condition iPhone 12 64gb Black (T-Mobile)
*Phone Only
*18.7
*Battery 79%
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Battery Health
- 79% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Normal Wear and Tear.
Ships from
Diamond Bar, CA
5.0 of 5.0 stars,
312 ratings
Trusted
Seller designated trusted by Swappa staff
Free Shipping
- Seller ships from Diamond Bar, CA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 24, 2025
- Date Updated: Jan. 2, 2026
- Date Expires: Feb. 1, 2026
- Date Closed: Jan. 2, 2026
Want to sell your Apple iPhone 12?
Sell Similar on Swappa
iPhone 12 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 2815 mAh |
| Longevity | 13 hours |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
Screen and Display
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 1170x2532 |
| Screen Size | 154 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Super Retina XDR display | |
Size and Weight
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 162 g 5.7 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...