Samsung Galaxy S21 5G
$145
- LZNS27861
- Approved
- Low Price
- Expired
Samsung Galaxy S21 5G
Good
--%
Battery Health
128GB
8GB
Gray
T-Mobile
SM-G991U
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
No scratches on the screen, but some minor wear and tear on the back on the phone
Ships from
Somerset, NJ
5.0 of 5.0 stars,
2 ratings
Free Shipping
- Seller ships from Somerset, NJ
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 23, 2025
- Date Updated: Feb. 8, 2026
- Date Expires: Feb. 7, 2026
- Date Closed: Feb. 8, 2026
Want to sell your Samsung Galaxy S21 5G?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S21 5G Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4000 mAh |
| Longevity | 15 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
Screen and Display
| Resolution | 1080x2400 |
| Screen Size | 158 mm 6.2 inches |
| Pixels Per Inch | 424 ppi |
Size and Weight
| Width | 71 mm 2.8 inches |
| Height | 152 mm 6.0 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 170 g 6.0 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...