Apple iPhone 14
$371
- LZNR93377
- Approved
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 14
New
100%
Battery Health
128GB
Midnight
Verizon
A2649
iPhone 14 Midnight - Verizon - 128gb
Brand New Sealed iPhone 14 Midnight 128GB.
Items purchased by 2pm central time will ship same day. Except weekend and holidays. They will ship the next shipping day.
Battery Health
- 100% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
New condition
- Unopened retail packaging (factory sealed)
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Olathe, KS
5.0 of 5.0 stars,
68 ratings
Free Shipping
- Seller ships from Olathe, KS
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 22, 2025
- Date Updated: Dec. 28, 2025
- Date Expires: Jan. 1, 2026
- Date Closed: Dec. 28, 2025
Want to sell your Apple iPhone 14?
Sell Similar on Swappa
iPhone 14 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3279 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
Screen and Display
| Resolution | 1170x2532 |
| Screen Size | 154 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
Size and Weight
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 172 g 6.1 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...