Apple iPhone 12 Mini
$156
- LZNR51230
- Approved
- Expired
Apple iPhone 12 Mini
Good
76%
Battery Health
64GB
Green
Mint Mobile
A2176
iPhone 12 mini 64GB – Great Condition, Case/Screen Protector Since Day One
Unlocked phone, no sim restrictions.
Mint Mobile
- Carrier compatible with Mint Mobile
- Compatible with Mint, our promotional partner
-
Compatible carriers:
- • Mint Mobile
Battery Health
- 76% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
No cracks or physical damage. The phone has had a screen protector and case for its entire life, so the display and body are in very good shape. Normal light wear from regular use, but overall the device is in solid condition and fully functional.
Ships from
Sioux Falls, SD
Free Shipping
- Seller ships from Sioux Falls, SD
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 22, 2025
- Date Updated: Jan. 30, 2026
- Date Expires: Jan. 30, 2026
- Date Closed: Jan. 30, 2026
Want to sell your Apple iPhone 12 Mini?
Sell Similar on Swappa
iPhone 12 Mini Specs
Battery and Charging
| Capacity | 2227 mAh |
| Longevity | 13 hours |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
Screen and Display
| Resolution | 1080x2340 |
| Screen Size | 138 mm 5.4 inches |
| Pixels Per Inch | 477 ppi |
Size and Weight
| Width | 64 mm 2.5 inches |
| Height | 132 mm 5.2 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 133 g 4.7 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...