Apple iPhone 13
- LZNR32610
- Approved
- Featured
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 13
✅ Apple iPhone 13 ✅Verizon Prepaid ✅ Midnight ✅ 128GB ✅ Brand New – Sealed ✅
✅ Apple iPhone 13 ✅ Verizon Prepaid ✅ Midnight ✅ 128GB ✅ Brand New – Sealed ✅
Up for sale is a brand new, factory sealed Apple iPhone 13 in Midnight with 128 GB storage.
This device is sealed in the original Apple packaging and has never been opened or used.
It is a Verizon model and ready for activation on the Verizon network.
📦 What’s Included
Apple iPhone 13 (Verizon) – Factory Sealed
Original sealed box with all original contents
🚚 Fast & Free Shipping
If you have any questions, feel free to ask! 💻📱
⚠️ Important Notes
Final Sale = No Returns or Exchanges 🛑
20% Restocking Fee on cancellations
5% Fee on address changes
Battery Health
- 100% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
New condition
- Unopened retail packaging (factory sealed)
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from Dacula, GA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Seller Return Policy
Final Sale = No Returns or Exchanges.
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 22, 2025
- Date Updated: Feb. 12, 2026
- Date Expires: Feb. 25, 2026
- Date Closed: Feb. 12, 2026
Want to sell your Apple iPhone 13?
Sell Similar on Swappa
iPhone 13 Specs
| Capacity | 3227 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1170x2532 |
| Screen Size | 154 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
| 6.1" Super Retina XDR display | 460 ppi | |
| Size | 2.81in x 5.78in x 0.30in |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 174 g 6.1 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...