Apple iPhone 15 Pro Max
- LZNQ26319
- Approved
- Featured
- Low Price
- Expired
Apple iPhone 15 Pro Max
Mint Apple iPhone 15 Pro Max - 256GB - Blue Titanium
This is my previous Apple iPhone 15 Pro Max in the stunning Blue Titanium finish with 256GB of storage.
I take good care of my devices, and this iPhone is in mint condition.
* The screen is clean with no visible scratches or cracks.
* The titanium frame and back glass are free of dents or significant wear.
* The device has been fully tested, factory reset, and is ready for a new owner (as shown in the setup screen photos).
Key Features:
- 256GB Storage
- Blue Titanium Finish
- A17 Pro Chip
- USB-C Connector
What's Included:
> iPhone 15 Pro Max device only.
> The original box and USB-C cable
Buy with confidence. This is the second phone I've sold on Swappa.
Battery Health
- 94% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from Broomfield, CO
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 21, 2025
- Date Updated: Jan. 1, 2026
- Date Expires: Dec. 31, 2025
- Date Closed: Jan. 1, 2026
Want to sell your Apple iPhone 15 Pro Max?
Sell Similar on Swappa
iPhone 15 Pro Max Specs
| Capacity | 4422 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1290x2796 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 460 ppi |
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 160 mm 6.3 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 221 g 7.8 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...