Apple iPhone 15
- LZNP60936
- Approved
- Featured
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 15
MINT CONDITION | APPLE WARRANTY | 5 STAR SELLER | SAME DAY SHIPPING IF PAID BY 3PM M - F
Apple iPhone 15 - 128GB - Black (Unlocked).
T-MOBILE ONLY - NOT UNLOCKED.
This item is in pristine condition with almost no signs of use. (See photos). IT IS NOT FINANCED AND HAS A GUARANTEED CLEAN ESN. IT IS FOR T-MOBILE ONLY AND CANNOT BE UNLOCKED. Device is ESIM compatible only, will not accept a SIM card.
iOS 18 loaded.
Maximum Battery Capacity: 100%
APPLE WARRANTY ACTIVE TILL DECEMBER 2026
Shipping: USPS Expedited Mail
DEVICE IS PRICED TO SELL
INCLUDES DEVICE ONLY - NO BOX OR CHARGING CABLE (25-1693)
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Battery Health
- 100% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from Silver Spring, MD
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 20, 2025
- Date Updated: Dec. 20, 2025
- Date Expires: Dec. 30, 2025
- Date Closed: Dec. 20, 2025
Want to sell your Apple iPhone 15?
Sell Similar on Swappa
iPhone 15 Specs
| Capacity | 3274 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1179x2556 |
| Screen Size | 156 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 461 ppi |
| Width | 71 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 187 g 6.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...