Google Pixel 7
- LZNO82338
- Approved
- Low Price
- Expired
Google Pixel 7
Google Pixel 7, 128gb, Obsidian Black, Mint Condition
Google Pixel 7 cell phone in 'Like new' condition with tempered glass installed. lightning fast and takes stunning photos!
Clean IMEI, Factory unlocked, bought from Google store. It has been kept in a Spigen case and tempered glass the entire time. The screen as well as tempered glass is in Mint condition with no scratches or dots. Compatible with any wireless carrier (T-Mobile, AT&T, Verizon, Metro, Mint, etc.).
- Google Tensor G2 Processor.
- 128GB storage. 8GB RAM.
- 6.3" 20:9 display (2400x1080).
- 50MP dual rear camera + 10MP selfie camera.
- Newest Android 16 OS.
- 5G. Wi-Fi a/b/g/n/ac/6e. Bluetooth. GPS.
- 4355mAh battery. Soft case included.
- 1 Spigen case and 2 extra tempered glass included.
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
- Compatible with Textnow, our promotional partner
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • Mint Mobile
- • TextNow
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from Issaquah, WA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 19, 2025
- Date Updated: Dec. 29, 2025
- Date Expires: Dec. 29, 2025
- Date Closed: Dec. 29, 2025
Want to sell your Google Pixel 7?
Sell Similar on Swappa
Pixel 7 Specs
| Capacity | 4355 mAh |
| USB | USB-C |
| Non-removable Li-Ion; typical 4355 mAh (minimum 4270 mAh) | |
| Fast charging (USB-PD 3.0 PPS) | |
| Qi-certified wireless charging; Battery Share (reverse wireless charging) | |
| Screen Tech | AMOLED |
| Resolution | 1080x2400 |
| Screen Size | 160 mm 6.3 inches |
| Pixels Per Inch | 416 ppi |
| Refresh Rate | 90 Hz |
| 6.3 in FHD+ OLED/AMOLED, 1080x2400, up to 90 Hz, 416 ppi | |
| Size | 155.6 x 73.2 x 8.7 mm |
| Width | 73 mm 2.9 inches |
| Height | 156 mm 6.1 inches |
| Depth | 9 mm 0.3 inches |
| Weight | 197 g 6.9 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...