Google Pixel 10 Pro
- LZNO49197
- Approved
- Featured
- Low Price
- Sold
Google Pixel 10 Pro
Mint Condition Google Pixel 10 Pro - Unlocked (Google Store) - Flawless Screen/Body
Condition: Mint (Like New) Carrier: Unlocked (Purchased directly from Google Store)
Description: I am selling my Pixel 10 Pro because I am switching devices. I have owned this phone for only 2 months, and it has been treated with extreme care.
Flawless Condition: The phone has lived in a case with a screen protector installed since the moment it came out of the box. There are no scratches, dents, or scuffs on the screen, frame, or camera bar.
Battery Health: Excellent. It has only seen ~60 days of light usage.
Google Store Unlocked: This is the factory unlocked version directly from Google (not a carrier unlock), so it works flawlessly on Verizon, T-Mobile, AT&T, and international carriers with no bloatware.
Ready to Activate: Factory reset, Google account removed, and eSim cleared.
What is Included:
Google Pixel 10 Pro (Unlocked)
Original Box & Manuals
Original USB-C Charging Cable (Unused/Lightly used)
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from Durham, NC
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 18, 2025
- Date Updated: Dec. 20, 2025
- Date Expires: Dec. 28, 2025
- Date Closed: Dec. 20, 2025
Want to sell your Google Pixel 10 Pro?
Sell Similar on Swappa
Pixel 10 Pro Specs
| Capacity | 4870 mAh |
| Longevity | 24 hours |
| USB | USB-C |
| Typical 4870 mAh (minimum 4707 mAh); 24+ hour battery life (up to 100 hours with Extreme Battery Saver) | |
| Fast charging (30W USB-C PPS or higher) | |
| Qi2-certified wireless charging up to 15W (Pixelsnap) | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 1280x2856 |
| Screen Size | 160 mm 6.3 inches |
| Pixels Per Inch | 495 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.3-inch LTPO OLED (Super Actua), 20:9, 1280x2856, 1–120 Hz | |
| Size | 152.8 x 72.0 x 8.6 mm |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 153 mm 6.0 inches |
| Depth | 9 mm 0.3 inches |
| Weight | 207 g 7.3 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...