Google Pixel 8 Pro
- LZNO40393
- Approved
- Low Price
- Expired
Google Pixel 8 Pro
Like New - Pristine Screen - Unlocked Google Pixel 8 Pro 128GB - Obsidian + Bonus UAG Case
Selling a like-new Google Pixel 8 Pro 128GB in the Obsidian colorway.
Key Features & Condition:
Flawless Screen: The screen is pristine with absolutely no scratches. It has had a screen protector installed since day one (removed only for these sale photos).
Unlocked & Ready: Unlocked and compatible with all major carriers.
Perfect Working Order: All features, cameras, and functions work perfectly.
Original Box & Accessories: Comes with the original box and unused charging cable.
Bonus Items Included:
Free UAG Phone Case: Includes a bonus Urban Armor Gear (UAG) phone case ($30 value) for immediate protection.
Always Protected: The phone has always had both a screen protector and a camera lens protector installed.
Summary: This is an excellent opportunity to get a top-tier smartphone that has been meticulously cared for.
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
normal wear on charge port, side (see pictures)
Free Shipping
- Seller ships from Plano, TX
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 19, 2025
- Date Updated: Dec. 30, 2025
- Date Expires: Dec. 29, 2025
- Date Closed: Dec. 30, 2025
Want to sell your Google Pixel 8 Pro?
Sell Similar on Swappa
Pixel 8 Pro Specs
| Capacity | 5050 mAh |
| USB | USB-C |
| Non-removable Li-Ion; typical 5050 mAh (minimum 4950 mAh) | |
| Fast charging (USB-PD 3.0 PPS; up to ~50% in ~30 min with 30W USB-C charger) | |
| Fast wireless charging (Qi-certified); Battery Share | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 1344x2992 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 489 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.7 in LTPO OLED (LTPO AMOLED), up to 120 Hz, HDR10+ | |
| Size | 162.6 x 76.5 x 8.8 mm |
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 163 mm 6.4 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 213 g 7.5 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...