Samsung Galaxy S20 5G
- LZNO33152
- Approved
- Expired
Samsung Galaxy S20 5G
USED Prototype Samsung S20 5G in black
This is a prototype of the s20 5G. Very rare, software is setup to function as a normal phone and the DEV software intact. Color and model selection is wrong because SWAPPA will not let me select the correct options. This is a Verizon IMEI, but it appears to be unlocked and functions with T-Mobile and ATT. Color is Black, not grey.
Fair condition
- Noticeable wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Some scratches on the frame.
Free Shipping
- Seller ships from Poulsbo, WA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 19, 2025
- Date Updated: Dec. 29, 2025
- Date Expires: Dec. 29, 2025
- Date Closed: Dec. 29, 2025
Want to sell your Samsung Galaxy S20 5G?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S20 5G Specs
| Capacity | 4000 mAh |
| Longevity | 17 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1440x3200 |
| Screen Size | 158 mm 6.2 inches |
| Pixels Per Inch | 566 ppi |
| Width | 69 mm 2.7 inches |
| Height | 152 mm 6.0 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 163 g 5.8 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...