Google Pixel 6a
$180
- LZNO21153
- Approved
- Expired
Google Pixel 6a
New
--%
Battery Health
128GB
6GB
Sage
Verizon
GB62Z
Free Express Same Day Shipping. Like new.Google pixel 6a 128 GB -Sage-Verizon
Phone only! No accessories include, except sim ejector.
This item has no scratches, dents, or chips or whatsoever.
Wrapped with protective film to prevent even minor scratch.
Professionally Inspected and Cleaned to meet manufacture specifications and it's in excellent condition.
New condition
- Unopened retail packaging (factory sealed)
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Dallas,TX
5.0 of 5.0 stars,
52 ratings
Free Shipping
- Seller ships from Dallas,TX
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 19, 2025
- Date Updated: March 7, 2026
- Date Expires: March 7, 2026
- Date Closed: March 7, 2026
Want to sell your Google Pixel 6a?
Sell Similar on Swappa
Pixel 6a Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4410 mAh |
| USB | USB-C |
| 4410 mAh | |
| Fast charging up to 18W | |
| No wireless charging | |
Screen and Display
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 2400x1080 |
| Screen Size | 156 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 429 ppi |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| 6.1-inch OLED, 60 Hz, Gorilla Glass 3 | |
Size and Weight
| Size | 152.2 x 71.8 x 8.9 mm |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 152 mm 6.0 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 178 g 6.3 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...