Samsung Galaxy S10e
$119
- LZNN10201
- Approved
- Sold
Samsung Galaxy S10e
Good
--%
Battery Health
128GB
6GB
Blue
Verizon
SM-G970U
Good Samsung S10E verizon
Samsung S10E
A great burner phone to have for an extra
Selling just the phone
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
S10e with some minor scratches and scuff marks on it. The screen has some small scratches on it.
Ships from
Aurora, NE
5.0 of 5.0 stars,
5 ratings
Free Shipping
- Seller ships from Aurora, NE
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 18, 2025
- Date Updated: Dec. 27, 2025
- Date Expires: Dec. 28, 2025
- Date Closed: Dec. 27, 2025
Want to sell your Samsung Galaxy S10e?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S10e Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3100 mAh |
| Longevity | 14 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
Screen and Display
| Resolution | 1080x2280 |
| Screen Size | 146 mm 5.8 inches |
| Pixels Per Inch | 435 ppi |
Size and Weight
| Width | 70 mm 2.8 inches |
| Height | 142 mm 5.6 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 150 g 5.3 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...