Apple iPad Pro 12.9" 4th Gen 2020
- LZNM02461
- Approved
- Featured
- Canceled
Apple iPad Pro 12.9" 4th Gen 2020
Apple iPad Pro 12.9 4th Gen 256GB Unlocked Bundle
This item is in pristine condition and has been kept in a case it's entire time with no scratches or wear and tear. It comes with a Smart Folio Case in black, a purple folio case with an apple pencil holder, an apple pencil with original and ball point pen nibs, AstroPad paper like screen protector and Usb C charger. This is a great IPad bundle for those that are artists as it comes equipped with everything needed.
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from Rome, GA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 17, 2025
- Date Updated: Dec. 26, 2025
- Date Expires: Dec. 27, 2025
- Date Closed: Dec. 26, 2025
Want to sell your Apple iPad Pro 12.9" 4th Gen 2020?
Sell Similar on Swappa
iPad Pro 12.9" 4th Gen 2020 Specs
| Capacity | 9660 mAh |
| Longevity | 10 hours |
| USB | USB-C |
| Resolution | 2048x2732 |
| Screen Size | 328 mm 12.9 inches |
| Pixels Per Inch | 265 ppi |
| Width | 215 mm 8.5 inches |
| Height | 281 mm 11.1 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 641 g 22.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...