Samsung Galaxy S21 FE 5G
$125
- LZNK29096
- Approved
- Low Price
- Sold
Samsung Galaxy S21 FE 5G
Good
--%
Battery Health
128GB
6GB
Navy Blue
Unlocked
SM-G990U1
***Great Condition*** Dual SIM w/ OEM Fast Charger and Cable
128GB. 6GB RAM. Navy Blue. Unlocked Dual SIM version (both physical). Spent most of its life in a screen protector and case. Still gets great battery life. Great as a gift.
I offer 14 day returns with a 15% restocking fee.
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
- Compatible with Textnow, our promotional partner
-
Compatible carriers:
- • Unlocked
- • Mint Mobile
- • TextNow
- • Cricket
- • Ting
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Light scratches on screen. Scuffing around body and charge port.
Ships from
Amarillo, TX
Verified
Seller identification has been verified
Free Shipping
- Seller ships from Amarillo, TX
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 15, 2025
- Date Updated: Jan. 1, 2026
- Date Expires: Jan. 24, 2026
- Date Closed: Jan. 1, 2026
Want to sell your Samsung Galaxy S21 FE 5G?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S21 FE 5G Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4500 mAh |
| Longevity | 15 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
Screen and Display
| Resolution | 1080x2340 |
| Screen Size | 163 mm 6.4 inches |
| Pixels Per Inch | 403 ppi |
Size and Weight
| Width | 75 mm 2.9 inches |
| Height | 156 mm 6.1 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 177 g 6.2 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...